Doğru Boğa Seçiminde İşi Şansa Bırakmayın!

Bilinçli Islah

Hayvan ıslahı, verim özellikleri yüksek iyi genetiklerin geliştirilmesi amacıyla geleceğe yatırımdır. Hayvan ıslahında en önemli konulardan biri dondurulmuş sperma kontrolünde oluşturulan verimli hayvan ırklarıdır. Kombine edilmiş ırkların ıslahı, hayvandan alınan verimi bütüncül bir bakış açısıyla artırır. Kaliteli dondurulmuş spermalar ile ıslah edilen ırklar, hem süt hem de et kazanımı açısından daha verimlidir. Kaliteli dondurulmuş sperma doğru bir şekilde gerçekleştirilen döl kontrol faaliyetleri ile sağlanır.

Ülke Hayvancılığında Kombine Verimliliğin Artması

Çelik Çesa Group olarak, ülke hayvancılığında kombine verimliliğin artırılması, hayvanlarımızın genetik kapasitesinin yükselmesi ile olacağına inanmaktayız. Bu konuda, dünya çapında kombine verimli ırk çalışmalarını başarıyla gerçekleştiren ve Dünyaya “Avusturya Simentali- Fleckvieh- Sütçü Simental” olgunu benimseten Avusturya Damızlık Birliğinin firması olan GENETIC-AUSTRIA firmasıyla 2007 yılından beri ortak bir çalışma yürüterek hizmet vermekteyiz.

Doğru Boğa Seçiminde İşi Şansa Bırakmayın!

Ülke hayvancılığında verimliliğin artması genetik kapasitenin yükseltilmesiyle mümkündür. İsabetli seçilmiş kaliteli dondurulmuş sperma ve embriyolar ile ıslah edilen sürüler, gerek süt, gerekse de et kazanımı açısından daha verimlidir.

Dünyada kombine verimli ırkı başarıyla geliştiren Genetic Austria GmbH ve Avrupa’nın en büyük damızlık birliğinin iştiraki olan Masterrind GmbH firmaları ile süren işbirliğimizle bilinçli ıslah konusunda sektöre değer katıyoruz.

Teknik ekibimizle iletişime geçmek ve faaliyet alanımızla ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfasında yer alan formu doldurmanız yeterli.


Holstein Spermaları

Üstün Alman genetiğini, Avrupa’nın en büyüğü olan Masterrind GmbH kalitesi ile sunuyoruz.

Simental Spermaları

Simental spermalarmızı,  ırkın anavatanı olan Avusturya’dan Genetic Austria kalitesiyle gururla sunuyoruz.

Brown Swiss (Montofon) Spermaları

Brown Swiss (Montofon) spermalarmızı,  Avusturya’dan Genetic Austria kalitesiyle gururla sunuyoruz.

Diğer Irk Spermaları

Başta besi ırkları olmak üzere bakanlığın izin verdiği diğer ırk spermalarının da teminini sağlamaktayız.

Embriyo

Özel proje esaslı çalışmalarımız başlamıştır. Uzman teknik kadromuzca yapılan ön çalışmanın ardından transfer edilmek üzere en uygun embriyo tarafımızca tedarik edilir. Embriyo transfer uygulamalarıyla ilgili teknik bilgi için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.