Beslenme Katkıları

Gerekli vitamin, mineral, aminoasit, probiyotik, enzimler ve iz elementler sağlandığında hayvanın sağlık durumu ve performansı iyileşir.
Her hayvanın ihtiyacına ve özelliklerine göre beslenmesi ile hayvanlarda yemden yararlanma artırılarak yüksek verim oranları elde edilir. Hayvanın sağlık durumuna, yaşına, fizyolojik durumuna, yaşadığı iklimin koşullarına ve barınağının yapısına göre şekillenen ihtiyaçları doğrultusunda beslenme programı bileşenlerinin tespit edilmesi gerekir. Fakat bazı bileşenler hayvanlar tarafından yeteri kadar üretilemediği gibi bazıları da hiç bulunmaz, bu durumlarda yem katkı ürünleri ile beslenmede denge sağlanmalıdır. Gerekli vitamin, mineral, aminoasit, probiyotik, enzimler ve iz elementler sağlandığında hayvanın sağlık durumu ve performansı iyileşir. Bu bileşenlerin dengeli ve devamlı kullanımı rumen fermasyonu üzerinde büyük etkisi vardır.

 

Koruyucu hekimliğin önemli bir parçası olan beslenme alanında da çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve profesyonellik ile sürdürmekteyiz. Bu alanda da yine bir dünya devi olan Alman BIOCHEM firmasıyla 2010 yılından bugüne işbirliğimiz sürmektedir.
Buzağı Kayıplarının Önüne Geçin!

 

Ülkemizde özellikle son yıllarda yaşanan buzağı ölümleri, verimde ciddi miktarlarda düşüşe ve büyük kayıplara neden olmaktadır. Doğru beslenme ve katkı ürünleri kullanarak bu maddi ve manevi kayıplarda iyileşme sağlanabilir.
Buzağı Portföy Ürünleri, buzağının doğumundan başlayan bir süreç içerisinde gerekli tüm ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanmasını sağlar. Beslenmeden alınan verimi artırmak ve buzağının bağışıklığını doğduğu ilk günden itibaren artırmak amacıyla kullanılan Buzağı Portföy Ürünleri, oluşabilecek zararları önlemeye yardımcı olur.
Ruminant Portföy Ürünleri, hayvanların ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit, probiyotik, enzimler ve iz elementleri sağlayarak hayvanın yemden aldığı verimi artırır ve sağlığını koruyup güçlendirir.

 

Bu alanda dünya genelinde kendini ıspatlamış alman Biochem firması ile 2010 yılından bugüne işbirliğimizi sürdürmekte olup, işletmelere özel çözümler üretiyoruz.