Bilinçli Islah

İsabetli seçilmiş kaliteli dondurulmuş sperma ve embriyolar ile ıslah edilen sürüler, gerek süt, gerekse de et kazanımı açısından daha verimlidir.
Hayvan ıslahı, hayvanların verim özelliklerinin iyileştirilmesi, yani daha yararlı hale gelmeleri anlamına gelmektedir. Hayvan ıslahının birincil amacı, suni tohumlama yolu ile (dondurulmuş sperma veya embriyo kullanılarak) yüksek verimli sürüler elde etmektir. Kaliteli dondurulmuş sperma ve embriyo ile ıslah edilen ırklar, hem süt hem de et kazanımı açısından daha verimlidir. Kaliteli dondurulmuş sperma ve embriyo doğru bir şekilde gerçekleştirilen döl kontrol faaliyetleri ile sağlanır.

 

 

Ülke hayvancılığında verimliliğin artması genetik kapasitenin yükseltilmesiyle mümkündür. Türkiye’de holstein, simmental ve montofon gibi kültür ırkları ile yükseltilen genetiğin, tüm ülke bazında yerli ve melez ırkların ıslahı için hem süt hem de et yönüyle kombine verimli ırklarla genetiğin gelişmesine yardımcı olunacağı inancını taşımaktayız.

 

Bilinçli ıslah konusunda dünyada kombine verimli ırkı başarıyla geliştiren Genetic Austria firmasıyla 2008 yılından bu yana devam eden işbirliğimiz ile simmental, brown swiss ve besi ırkları alanında hizmet verirken, holstein ırkında da üstün alman genetiğini ülke hayvancılığının istifadesine sunmak üzere Avrupa’nın en büyük damızlık birliğinin iştiraki olan Masterrind GmbH firması ile uzun yıllar süren işbirliğimiz sonucu şubat 2017’de kurduğumuz uluslararası ortaklı Masterrind Genetik Ltd. Şti. ile de sektöre değer katmaktayız.
Holstein ırkı temininde Avrupa’nın en büyük damızlık birliği olan MASTERRIND ile ortak bir çalışma yürütmekteyiz.

Bize Ulaşın

0850 346 33 33

Ülkemiz koşullarına oldukça kolay adapte olan Simental ırkının temini için GENETIC-AUSTRIA markası ile ortak bir çalışma yürüterek, ırkı ana vatanı olan Avusturya’dan ülkemize kazandırmaktayız. Özellikle son yıllarda ülkemizde yüksek verim alınan ırklardan olduğu tespit edilen Simental ırkını ülke hayvancılığına kazandırmanın gururunu yaşamaktayız.
sm
Dünya genelinde genellikle Montofon olarak da anılan Brown Swiss’in temininde, bu konuda iddialı bir marka olan GENETIC AUSTRIA ile birlikte çalışmaktayız.

Bize Ulaşın

0850 346 33 33

Diğer besi ırkları temininde ise MASTERRIND ve GENETIC-AUSTRIA ile ortak bir çalışma yürüterek hizmet vermekteyiz.
Amaca uygun, doğru boğa seçimiyle ilgili sorularınız için bize ulaşın!