Canlı Hayvan Temini

Canlı hayvan temin sürecinin önem arz eden aşamalarından olan talep toplama, gerekli izinlerin alınması, bakanlık organizasyonu, yurt dışından hayvan seçimi, ithalat sonrası takip ve geri bildirim süreçlerini yılların profesyonel hizmet anlayışı ile sunmaktayız.
Ulaşılmak istenen amaca göre hayvan ırkının seçimi, verimi etkileyen en önemli unsurların arasında yer almaktadır. Bu nedenle piyasaya arz etmek üzere seçtiğimiz hayvanların teknik kalite olarak amacına en uygun olan ve başarılı sonuçlar alınacağı teyit edilmiş olmasına azami gayret sarf etmekteyiz. Canlı hayvan temin sürecinin önem arz eden aşamalarından olan talep toplama, gerekli izinlerin alınması, bakanlık organizasyonu, yurt dışından hayvan seçimi, ithalat sonrası takip ve geri bildirim süreçlerini yılların profesyonel hizmet anlayışı ile sunmaktayız.

 

Çelik Çesa Group olarak, ülkemizde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2010’da hayvan ithalatına izin vermesi ile birlikte profesyonel olarak hayvan ithalatı hizmeti vermekteyiz. Sektörün öncülerinden olan AGROPLANET markası ile ortak bir çalışma yürütmekteyiz. Ülkenin dört bir yanında yaygın hizmet veren pazarlama ve satış ağımız ile ülke birinciliği ünvanımızı gururla taşımaktayız.
Hayvan ıslahı, hayvanların verim özelliklerinin iyileştirilmesi, yani daha yararlı hale gelmeleri anlamına gelmektedir. Hayvan ıslahında en önemli konulardan biri ise, dondurulmuş sperma kontrolünde oluşturulan verimli hayvan ırklarıdır. Kombine edilmiş ırkların ıslahı, hayvandan alınan verimi bütüncül bir bakış açısıyla artırır. Kaliteli dondurulmuş spermalar ile ıslah edilen ırklar, hem süt hem de et kazanımı açısından daha verimlidir. Kaliteli dondurulmuş sperma doğru bir şekilde gerçekleştirilen döl kontrol faaliyetleri ile sağlanır.

 

 

Çelik Çesa Group olarak, ülke hayvancılığında verimliliğin artırılmasının genetik kapasitenin yükselmesi ile olacağına inanmaktayız. Bu konuda, dünya çapında kombine verimli ırk çalışmalarını başarıyla gerçekleştiren GENETIC-AUSTRIA firmasıyla 2007 yılından beri ortak bir çalışma yürüterek hizmet vermekteyiz.

Dondurulmuş Sperma

Kaliteli dondurulmuş spermalar ile ıslah edilen ırklar, hem süt hem de et kazanımı açısından daha verimlidir.

Beslenme Katkıları

Gerekli vitamin, mineral, aminoasit, probiyotik, enzimler ve iz elementler sağlandığında hayvanın sağlık durumu ve performansı iyileşir.
Her hayvanın ihtiyacına ve özelliklerine göre beslenmesi ile hayvanlarda yemden yararlanma artırılarak yüksek verim oranları elde edilir. Hayvanın sağlık durumuna, yaşına, fizyolojik durumuna, yaşadığı iklimin koşullarına ve barınağının yapısına göre şekillenen ihtiyaçları doğrultusunda beslenme programı bileşenlerinin tespit edilmesi gerekir. Fakat bazı bileşenler hayvanlar tarafından yeteri kadar üretilemediği gibi bazıları da hiç bulunmaz, bu durumlarda yem katkı ürünleri ile beslenmede denge sağlanmalıdır. Gerekli vitamin, mineral, aminoasit, probiyotik, enzimler ve iz elementler sağlandığında hayvanın sağlık durumu ve performansı iyileşir. Bu bileşenlerin dengeli ve devamlı kullanımı rumen fermasyonu üzerinde büyük etkisi vardır.

 

Koruyucu hekimliğin önemli bir parçası olan beslenme alanında da çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve profesyonellik ile sürdürmekteyiz. Bu alanda da yine bir dünya devi olan Alman BIOCHEM firmasıyla 2010 yılından bugüne işbirliğimiz sürmektedir.
Hijyen, hayvancılık sektörü faaliyetlerinde risk alınmayacak kadar büyük bir önem teşkil eder. Personel hijyeni, meme hijyeni, sağım ekipmanı hijyeni, ortam ve barınak hijyeni güvenli bir hizmet anlayışının vazgeçilmezleri arasındadır. Hijyen portföyünün doğru bir şekilde uygulanması, hem hayvanları hem de insanları koruyarak hastalıkların oluşmasını engeller.

 

Çelik Çesa Group olarak, hijyen anlayışımızı günden güne genişleterek dünyada koruyucu hekimlik alanında hijyen portföyüne öncülük eden JOHNSON DIVERSEY firmasıyla 2005 yılında işbirliği yaptık. Bu alanda çiftliklerde kritik kontrol nokta analizi ile tüm hijyen portföyü tedarik çalışmalarımız devam etmektedir. Bu alanda APEX firmasıyla da 2009 yılından beri büyükbaş ürünleriyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Hijyen Portföy Ürünleri

Personel hijyeni, meme hijyeni, sağım ekipmanı hijyeni, ortam ve barınak hijyeni güvenli bir hizmet anlayışının vazgeçilmezleri arasındadır.

Biyolojik Ürünler

Koruyucu veteriner hekimlik kavramı adına yapılan işlemler arasında bio güvenlik, koruyucu aşılama ve paraziter mücadele vardır.
Hayvancılık sektöründe belirli faaliyetlerin bir arada ve eksiksiz yapılması, alınacak verimin artması açısından önem teşkil eder. Koruyucu hekimlik burada faaliyete geçerek, çeşitli çalışmaların kolektif bir çerçevede uygulanmasını sağlar. Koruyucu veteriner hekimlik kavramı günümüz modern tıbbın imkanları sayesinde, bir sağlık sorununun henüz ortaya çıkmadan önlenmesi adına gerekli işlemlerin yapılmasını kapsar. Koruyucu veteriner hekimlik kavramı adına yapılan işlemler arasında bio güvenlik, koruyucu aşılama ve paraziter mücadele vardır.

 

Çelik Çesa Group olarak koruyucu veteriner hekimlik kavramının öncülüğünü yapmanın verdiği gurur ile yurt içi ve yurt dışından kaliteli, yararlı ve güvenli ürünleri sektöre sunmaktayız. Biyolojik ürünler konusunda WELLCOME firmasının know-how ile kurulmuş, GMP, GLP, TUV gibi uluslararası kalite sertifikalarına sahip Hindistan INDIAN IMMUNOLOGICALS LTD. ile 2003 yılından beri iş birliği sağlayarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.
Hayvancılık faaliyetlerinin sürdürebilmesi için gerekli malzemelerin amaç ve faaliyet türüne göre seçilmesi azami önem teşkil etmektedir. Doğru malzeme ve ekipman seçimi aynı zamanda maddi ve manevi kaynakların verimli kullanılmasını sağlar.

 

Çelik Çesa Group, bütüncül hizmet anlayışını AGROMARKET adıyla hayvancılık marketi hizmeti vermeye başlayarak tamamlamıştır.  AGROAVRASYA Hayvancılık Marketi ticari ismiyle Lüleburgaz-Kırklareli ve Karacabey-Bursa şubeleriyle hizmet vermektedir.

Malzeme & Ekipmanlar

Doğru malzeme ve ekipman seçimi aynı zamanda maddi ve manevi kaynakların verimli kullanılmasını sağlar.