5. Sürü Sağlığı ve Yönetimi Kongresi Yaklaşıyor!

Çiftlik Hayvanları Hekimliği Derneği’nin düzenlediği, sektörün önemli etkinliklerinden olan Sürü Sağlığı ve Yönetim Kongresi 14-17 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşiyor. Bu yıl yurt dışında serbest bildirilere de açık olması itibariyle 1. Uluslararası Sürü Sağlığı ve Yönetim Kongresi olma özelliği de taşıyan bu önemli etkinliğe Çelik Çesa Group olarak gümüş sponsorlukla destek veriyoruz.

Yurt içi ve yurt dışından birbirinden değerli uzman isimlerin sektör ile ilgili önemli konuşmalar gerçekleştirecekleri kongre, aynı zamanda katılımcı şirketlerin özel sunumları ve standlardaki bilgi alışverişleri, sektördeki yenilikleri takip etmek açısından da önem taşıyor.

Yoğun bir katılımın beklendiği kongrede; buzağı ve düve beslemesi,  süt ineği işletmelerinde yapılabilecek besleme düzenlemeleri, süt sığırlarında sürü sağlığı, besi danalarının yönetimi ve beslenmesi, etçi ırk, düve ve ineklerin yönetimi vb. konularda birbirinden yararlı oturumların yapılması planlanıyor.

Çelik Çesa  Group olarak Türkiye’de koruyucu veterinerliğin gelişiminin, genetik çeşitliliğin ve kalitenin arttırılmasının öncüsü olarak bu kongrede sizlerle daha sıkı bir iletişim kurup kalitenin, verimin ve bilincin arttırılmasını amaçlıyoruz.

İlginizi Çekebilir!  Afyonkarahisar Canlı Hayvan Fuarı’ndayız!

’Kongrenin ana başlıkları; sığır yetiştiriciliği, beslenmesi, üreme ve sağlık’’

 

Doğru beslenme ile verim kayıplarını en aza indirin!

Koruyucu hekimliğin önemli bir parçası olan beslenme alanında çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve profesyonellik ile sürdürüyoruz.

İşletmelerin kârlılığında ciddi miktarlarda düşüşe ve büyük kayıplara neden olan buzağı kayıpları ve doğurganlık problemleri ile mücadelede, doğru beslenme katkı ürünleri kullanarak  maddi ve manevi kayıplarda iyileşme sağlanmasını amaçlıyoruz.

Çelik Çesa Group olarak beslenmeden kaynaklı verim kayıplarının en aza indirilmesi konusunda, bu alanda bir dünya devi olan ve dünyanın bir çok ülkesinde başarılı sonuçlar alan Alman Biochem firmasıyla 2010 yılından bugüne sürdürdüğümüz işbirliğimiz ile işletmelerin karşılaştığınız sorunları çözüme ulaştırıp sağlıklı sürüler elde etmelerine katkı sağlıyoruz.

Beslenme kaynaklı verim artışları, kritik dönemlerle başa çıkma gibi konular hakkında detaylı bilgi almak ve aldığımız başarılı sonuçları incelemek için sizleri mutlaka standımıza bekliyoruz.

 

Üstün verim için üstün genetik kalite…

Çelik Çesa Group olarak, Türkiye’de yetiştiriciliğin değerinin arttırılmasında en kritik noktalardan biri olarak gördüğümüz bilinçli ıslah alanında uzun yıllardır süren çalışmalarımız sonucunda şubat 2017’de kurduğumuz uluslararası ortaklı Masterrind Genetik Ltd. Şti. ile de sektöre değer katmaktayız.

İlginizi Çekebilir!  Sayın Bakanımız ile Sektöre İlişkin İstişarelerde Bulunduk

Masterrind

Dünyada kombine verimli ırkı başarıyla geliştiren Genetic Austria ve Avrupa’nın en büyük damızlık birliği olan Masterrind GmbH firması ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz iş birlikleriyle ülke hayvancılığının genetik kalitesini arttırmayı hedefliyoruz.

Türk-Alman ortaklığı taşıyan Masterrind Genetik Ltd. Şti. ile Holstein, Simental ve Brown Swiss ırklarının dondurulmuş boğa spermaları ve dondurulmuş embriyoları ile teknolojik yeniliklerini sektörün hizmetinize sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Ülkemizde hayvancığın kalitesinin arttırılması yoluna büyük önem verdiğimiz bu etkinliğin tüm katılımcılar için verimli geçmesini ve sektöre pozitif katkı sağlamasını diliyoruz.

Bizler Çelik Çesa Group olarak var olan birikim ve gücümüz ile ülke hayvancılığına hizmet ve ekonomiye katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Sizleri de birikim ve deneyimlerimizi paylaşmak üzere etkinlik boyunca standlarımıza bekliyoruz.

Çelik Çesa Group Ailesi

 

Etkinlik web sitesi: www.surusagligi2018.org

Facebook Yorumları